Vaasa Kunstnike Ühendus “Vaatlused”

Vaasa kunstnike näitus Pärnu Linnagaleriis kannab nime “Vaatlused”. Näitusel on eksponeeritud 13 eripalgelise kunstniku teosed, näha saab skulptuure, maale, fotosid ja tekstiile.

“Vaatlused”
Vaasa Kunstnike Ühendus
06.04.2024 – 20.04.2024
Pärnu Linnagalerii Kunstnike Maja
Nikolai 27, Pärnu

Laupäeval, 6. aprillil kell 13 avatakse Pärnu Linnagalerii Kunstnike Majas (Nikolai 27) Vaasa Kunstnike Ühenduse näitus “Vaatlused”.

Olete oodatud näituste avamistele!

Käesoleval aastal tähistab Pärnu Linnagalerii Pärnu päeva koos Pärnu sõpruslinnade kunstnikega. Pärnu Linnagalerii Raekoja galeriis avatakse Pärnu, Jelgava ja Šiauliai kunstnike ühisnäitus “B3: Vaadates tagasi” ja Pärnu Linnagalerii Kunstnike Majas Vaasa Kunstnike Ühenduse näitus “Vaatlused”.

Vaasa ja Pärnu sõpruslinnade suhe sai alguse juba aastal 1956. aastal ning linnade vahelised suhted on läbi aegade toonud kaasa mitmeid kultuurivahetusi ja majandussidemeid. Pärnus tegutseb Pärnu-Suomi klubi ja Vaasas samal eesmärgil Vaasa-Pärnu klubi.

Vaasa Kunstnike Ühendus on asutatud 1953. aastal ning kannab endas eesmärki edendada professionaalset kujutavat kunsti ning ühendada kunstnikke Vaasas ja selle lähiümbruses. Ühendus toimib visuaalse kunsti ja selle loojate eesorganisatsioonina püüdes kunstnikke ja kunstipublikut üksteisele lähemale tuua. Vaasa Kunstnike Ühenduses on 70 liiget ja see tegutseb käesoleva aasta algusest Vaasa Kunstihoones, kus nende kasutada on kaks näitusepinda ja arteek. Vaasa Kunstihoone asub Vaasa südalinnas, linnahalli hoones.

Vaasa kunstnike näitus Pärnu Linnagaleriis kannab nime “Vaatlused”. Näitusel on eksponeeritud 13 eripalgelise kunstniku teosed, näha saab skulptuure, maale, fotosid ja tekstiile.

Igaüks vaatab oma keskkonda omamoodi ning tõlgendab nähtut ja kogetut kunsti kaudu. Mõne jaoks on tähelepanekud konkreetsed ja põhinevad realismil, teised jälle kogevad maailma vaimsemalt, läbi unistuste ja kujutlusvõime. Näituse tööd kirjeldavad iga kunstniku isiklikke vaatluskogemusi.

Näitusel osalevad: Alli Alho, Paula Blåfield, Tuija Arina-Sundelin, Helena Saari, Stina Koskinen, Aki Koskinen, Mari Törmä, Mira Roivainen, Anne Storm, Jaana Valtari, Lana Haga, Lars Höglund ja Kimmo Laitinen.

Näitus jääb avatuks kuni 20. aprillini 2024.

Näitust toetab Pärnu linn

Facebooki üritus: https://fb.me/e/4qLPlZGbo