Valgusega / With Light. With Love

Kolmapäeval, 21. septembril avatakse Pärnu Linnagalerii Kunstnike Majas Ivar Kaasiku näitus „Valgusega/ With Light. With Love”.

Näitus on avatud kuni 15.10.2022.

Näha saab Ivar Kaasiku maale aastatest 2018-2022.

 „Valgusega/ With Light. With Love”

Valgus on meie jaoks valge, läbipaistev. Füüsiliselt tajume teda eelkõige soojusena. Tema murdumisel klaasi serval või siis peegli faasis muutub ta vikerkaarevärviliseks. Need murdumised on Kaasiku maalides saanud kindlad piirid ja konkreetse kuju. Valguse vastand on pimedus. Vaimupimedus. Nii lähedal võivad asuda abstraktsioon ja hüperrealism, et teenida kunstis ühist eesmärki: näidata kätte unustatud teeotsad ja avada silmad uuteks elamusteks. Lihtsa vormi ja joonega edasiantud värvilaigud lõuendil on kui puudutuste peegeldused ekraanil või kui murdunud kiired erinevate mateeriate puutepinnal. Valguse ja varju kooseksistents on näituse peamotiiv. Pintslitöö ja värviga on tekitatud huvitav dünaamika, konkreetsed joonised ja võnked, mis saavad erilise tähenduse vaid vaataja silmades.”

Ivar Kaasik on sündinud 12. aprillil 1965 Kuressaares. Aastatel 1983-92 õppis ta Eesti Kunstiakadeemias arhitektuuri ja hiljem metallehistöö kateedris, seejärel töötas erinevates ametites – muuhulgas aastatel 1992–98 kullassepana Saksamaal.

Alates aastast 1988 on Ivar Kaasik esinenud arvukatel näitustel Eestis ja mujal maailmas. Alates 1999. aastast tegutseb Kaasik vabakutselise kunstnikuna. Ta on Berliinis tegutseva kunstirühmituse Tucholsky47 üks loojatest. Maalija ja ehtekunstnikuna tuntud kunstnikku on pärjatud Pariisis maailmakuulsa kunstiauhinnaga Diamond International Award (1996). Kirjutajana on Kaasik väljendanud end paatost ja kunsti tavaarusaamu eiravas sõnaloomingus, autori poolt žanriliselt „miinimum- ja maksimumprogrammiks“ tituleeritud raamatus Ettevaatust, kunst! Mida teha. Kuidas ja kui palju (2011).

Kunstniku varasemaid töid on seostatud sürrealismiga ja saksa ekspressionismiga. Kaasiku lemmikaineseks on inimene. Ta maalide sisu on tihti autobiograafiline ning seostub lootuse, mälestuste kopeerimise ja tunnetel mängimisega.

Näituse on kujundanud Andro Kööp.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Lisainfo: www.linnagalerii.ee