31.03 – 23.04.2011 Pärnu Linnagalerii Kunstnike Majas (Nikolai 27)
Näitus käsitleb veaesteetikat. Hakkasin uurima, milliseid vigu on teinud elus inimesed, kes mind iga päev ümbritsevad, ja mida nad kahetsevad.
Üsna ruttu sain aru, et erinevate inimeste vead on päris sarnased. Kõik meie elame ühes ühiskonnas, kus on samad rütmid ja seadused, mis suunavad meie elu. Vaatamata sellele, et oleme täiesti erinevad inimesed, erineva maailmavaatega, läbime siiski ühesugused eluetapid: lastead, kool, esimene armastus ja esimene suits, ülikool, sõjavägi, töö, perekond ja nii edasi. Iga etapp on omamoodi katsetus. Meil on palju valikuid, ja nendest oleneb meie edaspidine elu. Kuna etapid ja ühiskondlikud tingimused on üsna sarnased, tekivad ka sarnased vead, mis ühenduvad meid kõiki.
Teiste vigadega tegeledes hakkasin üha rohkem mõtisklema oma vigade ja oma identiteedi üle.
Vigadest arusaamine annab võimalust kritiseerida oma valikuid ja saavutusi. Tegin vigade paranduse iseenda jaoks, et vaadata minevikku ja mõelda võimalustest ja mittevõimalustest.
Aleksei Gordin on sündinud 1989. Tomskis, Venemaal ja ta lõpetab sel aastal maalikunsti eriala Eesti Kunstiakadeemias.